Narancskrémes brownie torta
- Luca
- 2018. szept. 15.
- 2 perc olvasás
Frissítve: 2018. okt. 18.
Mindig alig várom a szülinapokat, mert olyan ritkán csinálok tortát, pedig úgy imádok. Kitalálni, milyen legyen kívülről, kísérletezni... tök izgi. :) Ezt a tortát anyukámnak sütöttem a szülinapjára, még májusban. A tetején egészen hihetetlen módon szárított búzavirág van, amit még hihetetlenebb módon meg lehet vásárolni az egyik kedvenc boltomban (4 égtáj ízei bolt a Fővám téren, vagy valami ilyesmi, mindenképpen nézzetek be egyszer), de ez csak fakultatív, természetesen bármit kitalálhattok! :)

Hozzávalók
A tésztához
120 g holland kakaópor
150 g margarin vagy vaj
300 g nádcukor
120 g liszt (vagy darált mandula)
1 zacskó sütőpor
6 db egész tojás
1 dl napraforgó olaj
1 rúd vanília belseje vagy 2 tk. vanília aroma
1 ek. margarin vagy vaj (a tepsihez)
1 ek. liszt (a tepsihez)
A krémhez
3 dl frissen facsart vagy jó minőségű rostos narancslé
1 bio narancs reszelt héja
1 csomag vaníliás pudingpor
2 dkg krémsajt (én kihagytam, így is jó lett)
2 dl kókusztejszín 1 ek. kukoricakeményítővel felverve vagy simán habtejszín felverve
12 dkg fekete áfonya (fagyasztott is jó)
A tetejére
25 dkg fehér cukorfondant
szárított búzavirág

A margarint vízgőz fölött felolvasztom a kakaóporral. Egy másik tálban a tojásokat habosra verem a cukorral, majd belekeverem a lisztet és a sütőport, hozzáadom a vaníliát majd végül hozzáöntöm a kakaós olvasztott margarint és az olajat.
Ezt a tésztát egy kivajazott, kilisztezett 28 cm átmérőjű tortaformába öntöm, és 180 fokon teljesen átsütöm.
Addig elkészítem a krémet.
A narancslevet felfőzöm a pudingporral. Ha kicsit kihűlt, belereszelem a narancs héját, és habverővel hozzákeverem a keményítővel felvert kókusztejszínt (vagy csak a simán felvert tejszínt, és itt jönne bele a krémsajt is). Kb. fél órára a hűtőbe teszem, hogy egy kicsit megdermedjen.
A brownieról,, miután kihűlt, lecsatolom az oldalát, és félbevágom. A tetejét leveszem, és így csatolom vissza a tortaforma oldalát. Ráöntöm a krémet az aljára, amiből hagyok egy kicsit a torta tetejére/oldalára. Ekkor még kicsit folyós lehet, ne ijedjetek meg! A krém tetejére rászóróm az áfonyákat, majd óvatosan ráhelyezem a torta tetejét, és így teszem be a hűtőbe, kb egy órára.
Egy óra után kiveszem a formából és egy szép tálra helyezem, Bekenem a tetejét a maradék krémmel, és így teszem vissza a hűtőbe egy teljes éjszakára.
Azt javaslom, hogy a fondant-ot (így kell ezt ragozni?) csak a tálalás napján tegyétek rá, mert a hűtőben levet ereszthet, és ronda lesz a teteje (én így jártam, és le kellett kaparnom).
Tehát, másnap kinyújtom a fondantot. Úgy nyújtom ki, mint egy tésztát, sodrófával, csak liszt helyett porcukrot használok. (Vághatjátok úgy is, hogy teljesen befedje a tortát, én vészmegoldáskén - mivel, hogy le kellett kaparnom az egészet, és már csak egy kevés fondantom maradt - csak a tetejére tettem, és kicsipkéztem a szélét. Szerintem így is szép lett.) Hogy csillogjon, egy kis vízzel átkenem az egészet egy ecsettel, a tetejét pedig szárított virággal díszítem (ami persze teljes mértékben ehető).
A tetejére egyébként kipróbálhattok bármit, pl. csokimázat is, vagy marcipánt (bár ebben az ízkombinációban nem vagyok biztos), legyetek kreatívak!

Comentarios